2. KAYIT AŞAMASI

ERKEN KAYIT OLMAK NEDEN ÇOK ÖNEMLİDİR ?

4 Nedenden dolayı erken kayıt olmak önemlidir.

1. Kaydınızın yapılması, vize başvuru evraklarının toplanması ve vize başvuru işleminiz belli bir süreyi kapsamaktadır. Erken başvuru işlemlerinizin çok daha sağlıklı yürümesini sağlayacaktır.

2. Tatil ve yaz dönemlerinde uçak biletleri fiyatları artmaktadır. İşlemlerinizi erken bitirmeniz biletinizi daha uygun fiyata almaya olanak sağlayacaktır.

3. California, her dönem dünyanın çeşitli yerinden gelen ziyaretçileri ağırlamaktadır. Konaklama rezervasyonlarının erken yapılması öğrencinin kendi rahatı açısından iyi olacaktır.

4. Bazı okullar yoğun talep görmektedir ve özellikle bizim çalıştığımız pek çok okul kaliteyi en yüksek düzeyde tutmak için sınıf mevcutlarında üst sınır belirlemektedirler. Gitmek istediğiniz okulun kontenjanının dolması gibi bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız erken kayıt olmanız önemlidir.

KAYIT OLMANIZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER NEDİR?

İlk olarak internet sitemizdeki başvuru formunu doldurup belirlediğiniz okulun kayıt ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ardından danışmanınız I-20 formunuz için sizinle irtibata geçerek sizden pasaport fotokopinizi isteyecektir. Danışmanınız sizin için seçtiğiniz okula giderek I-20 formunuzu alıp vize başvuru belgelerini dolduracaktır.